Kategorie: Koťátka

Podzim u Koťátek

Za první měsíc ve třídě U Koťátek jsme zvládli nelehký úkol a to první odloučení od maminky a tatínka. Všechna „Koťátka“ si zvykala na nové prostředí školky, učila se, kdo se o nás ve školce stará a také jaká máme pravidla. Vyzkoušeli jsme si vyrábění, naučili jsme se první básničky a písničky, zahráli si společně spoustu her. V měsíci ŘÍJNU jsme si společně začali užívat barevný podzim. Vyrazili jsme na celodopolední putování za barevným podzimem. Prošli jsme pole, louky, lesy a nakonec jsme dorazili na krásné hřiště v Březince. Po cestě jsme zkoumali různě barevné listy stromů, potkali jsme slaměné balíky, hráli jsme si s přírodninami a také jsme viděli několik ptačích budek. Řekli jsme si toho spoustu zajímavého, zacvičili jsme si a zazpívali venku v přírodě. Postavili jsme sluníčko ze šišek a listí a celý výlet jsme si pořádně užili. Tento měsíc jsme zakončili týdenním projektem barevný podzim. Každý den jsme se učili a hráli si s jinou barvičkou. Ke každé barvičce jsme si vymalovali omalovánku, naučili básničku. Děti si vyrobily barevný věnec. Zahráli jsme si spoustu tematických her, hledali jsme ve třídě hračky dané barvy, třídili jsme barvy a na závěr týdne nás čekalo trénování barev na interaktivní tabuli. Celé první dva měsíce utekly jako voda a my už se teď těšíme, co dalšího nás společně čeká. Děkujeme rodičům, za jejich skvělou spolupráci a těšíme se na spoustu dalších společných projektů. V této době přejeme všem hlavně zdraví, optimismus a pevné nervy.