Měsíc říjen

Měsíc říjen nám pomalu ale jistě skončil a máme tu ve zkratce další malé ohlédnutí. Ze stromů opadávají poslední barevné lístečky a příroda se chystá k zimnímu spánku.

Situace, která se v naší krásné zemi drží zuby nehty, nám bohužel moc věcí nedovoluje, ale i tak nám nic nebrání v tom, si s úsměvem užívat školku.

V měsíci říjnu jsme s dětmi stihli mnoho věcí, i když nám některé akce musely být bohužel zrušeny. Hned na začátku měsíce si děti oživily a přiučily se novým věcem na téma našich zahrádek. Osobně se seznámily s různými druhy ovoce, zeleniny a nechybělo ani zahradní náčiní. Stihli jsme probrat, jaké krásy nám podzim nabízí - od krásných barev, přes druhy stromů a jejich plodů, až po výrobu podzimních skřítků a společné práce - podzimní školky. Během toho všeho jsme mezi dětmi stihli objevit budoucí talentované modely a modelky při vydařeném vánočním focení. Také jsme s dětmi vydlabali dýně a vytvořili krásný podzimní koutek - tímto děkujeme rodičům za spolupráci při shánění dýní. Na konci měsíce jsme poznávali les, lesní zvířátka a rostlinky v něm. Povídali jsme si o tom, kdo se o les stará, jak je důležitý a jak se v něm máme chovat my. To jsme si názorně ukazovali i při vycházkách do nedalekých lesíků. Snažili jsme se být s dětmi co nejvíce venku, když nám to počasí dovolilo. Jak se říká, "s písničkou jde všechno líp". My jsme se toho s dětmi drželi a naučili jsme se pár nových písniček a básniček. Ve zkratce vše a děkujeme za ohleduplnost v těchto nelehkých dobách. Do dalších měsíců Vám přejeme hlavně pevné zdraví. Vaše paní učitelky Lucka, Iva a Vendulka :)