Ohlédnutí za měsícem ZÁŘÍ

Milí rodiče, abyste věděli, co jsme s dětmi zažili během měsíce září, napíšu vám malé shrnutí. Předem s potěšením konstatuji, že děti už jsou více méně zadaptované, a tak jsme mohli rovnýma nohama skočit do školkového režimu a třídního vzdělávacího plánu. Na začátku měsíce jsme se zabývali především seznamováním, pravidly ve školce a hlavně tím, jak se k sobě ve školce chováme. Tedy přátelsky, hezky, slušně, nemluvíme sprostě, když něco chceme, poprosíme, když něco dostaneme, poděkujeme, pozdravíme…Seznámili jsme se s novými kamarády ve třídě, naučili jsme se poznat svoji značku, skříňku a dozvěděli se, že každá hračka má své místo. Také nás čekala exkurze celou školkou- prošli jsme všechny třídy, chodby, kuchyni, ředitelnu, relaxační místnost a po cestě jsme se seznámili s ostatními zaměstnanci MŠ. Zazpívali si, naučili se novou písničku, třídní básničku, zacvičili si, zatancovali, protáhli celé tělo, zdolali překážkovou dráhu, hru s míčem, zahráli si hry s padákem a přišla na řadu i židličkovaná. Neustále se snažíme v dětech upevňovat správné hygienické návyky, dbáme na správné držení lžíce. Nacvičujeme, jak správně držet tužku, štětec a také jsme vytvořili hezké výtvarné práce, které jsou vždy vystavené v naší šatně (značky dětí, podzimní víla, výroba dráčků, první kroky ve školce, pouťové mlsání, příprava jablečného kompotu a společné ochutnání, tvorba zeleninových a ovocných koláčů…....) Dále jsme si procvičili jemnou motoriku při plnění pracovních listů. V neposlední řadě si ve školce hrajeme a využíváme všechny hry, které zde máme- deskové, logické, didaktické, karetní, konstruktivní, motorické, magnetické, paměťové a spousty obrázkových knih… Se staršími dětmi děláme předškolní přípravu. Budeme se postupně zaměřovat na jemnou i hrubou motoriku, grafomotoriku, sluchové, zrakové vnímání, aktivity na vnímání prostoru, logiku i předmatematické představy. To vše pomocí například stolních her, pracovních listů, využití ICT ve vzdělávání v MŠ nebo třeba mimoděk při pobytu venku. Na závěr Vám chci poděkovat za to, že s námi spolupracujete. Rády bychom školku takovou, kam se budou děti těšit, cítit se dobře a mít bezpečné prostředí :-) p. učitelka Iva a Lucka.