Pozdrav pro děti a rodiče

Milé děti a rodiče, doufám, že jste všichni zdraví a v pořádku! Už je to delší dobu, co se naše školka na neurčitou dobu zavřela a je v ní úplné ticho. Není v ní slyšet jak pobíháte, štěbetáte, zpíváte, smějete se, domlouváte postupy při společných hrách, tvoříte krásné výrobky a obrázky a nám, paním učitelkám, je bez vás dost smutno. A tak Vám píšeme, abyste věděly, že na vás všechny myslíme a nemůžeme se už dočkat, až nám situace zase dovolí dveře školky otevřít! Ovšem než se tak stane, posílám pár tématických inspirací pro krácení dlouhé chvíle. Školáčci si mohou doma hrát a také se i učit, proto posílám tématické celky, které jsme měli ve školním plánu.(Vstávej jaro, vstávej, Budu prvňáčkem, Budu prvňáčkem a Veselé Velikonoce- ty nas čekají příští týden). Povídejte si o nich, kreslete obrázky, vyrábějte, choďte s dětmi do lesa na procházku- pozorujte květiny, přírodu, zvířata, čtěte si, prohlížejte encyklopedie, zpívejte si, cvičte, hrajte deskové hry, nechte děti, aby Vám pomohly vařit, uklízet, starat se o domácnost a až se vrátíme do školky plynule navážeme na vše, co jste doma s dětmi dělali. Jestli děti namalují obrázky, rádi si z nich uděláme ve školce krásnou nástěnku. Pokud jste vyčerpali všechny své nápady na práci, posílám Vám pracovní list, který si mohou děti vyplnit. Moc se na Vás všechny těšíme. P. učitelka Iva a Lucka.