Zdroj: http://www.lanecka.mslanecka.cz/kyticky/pro-nase-kyticky  •  Vydáno: 22.4.2020 13:20  •  Autor: Ryšavá Lucie

Pro naše kytičky :)

Zdravíme naše malé kytičky,

doufáme, že si užíváte krásné slunečné dny, a že se již brzy ve zdraví shledáme u nás ve školce. Jen pro takovou informaci Vám píši, jaká témata nás do konce školního roku čekají:

SVĚT PLNÝ ZVÍŘÁTEK - druhy zvířátek, dělení zvířátek, hlavní znaky zvířátek, správné názvy mláďátek a jejich rodičů, apod.

MOJE VELKÁ RODINA - správné názvy členů rodiny, znát svou rodinu - umět pojmenovat, apod.

ČARODĚJNICKÝ REJ - pálení čarodějnic, jak by měla správná čarodějnice vypadat, Filipojakubská noc, apod.

VŠE NEJLEPŠÍ MAMINKO - maminčin svátek, potěšení pro maminku, apod.

HURÁ DO RAKETY - vesmír, existence planet, mimozemšťani, nebíčkem nic nekončí, apod.

PRSTEM PO MAPĚ - cestování, cizí země, ukázka mapy, glóbusu, jiné národnosti, jiná řeč, apod.

KDE BYDLÍM? - znát svou adresu, město, ve kterém bydlím, zkusit trefit domů (např. od školky), apod.

SVÁTEK DĚTÍ - umět se krásně představit celým jménem, svátek všech dětí, apod.

DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - názvy dopravních prostředků, dělení dopravních prostředků, jejich rozdíly, popis dopravních prostředků (formou hádanek, ...), apod.

KAM POJEDEME NA VÝLET? - který výlet si pamatuješ, kam by ses chtěl vydat, jak by ses tam chtěl dopravit, apod.

LÉTO NÁS VOLÁ - typické znaky léta, co v létě dělám najraději, apod.

Je to vše jen hodně ve zkratce a věříme, že většinu z témat stihneme už ve školce, hezky společně. Je to spíš opravdu jen pro informaci. Témata Vás mohou inspirovat při domácím tvoření, při nejrůznějsích rozhovorech, zjišťování informací k tématu, apod.. Pod článkem Vám zasílám pár básniček s pohybem. Věřte, že nás moc potěší, pokud se nějakou básničku naučíte a ve školce nám ji pak přednesete.

Malý úkol pro naše kytičky - velice by nás potěšilo, kdyby každé z našich dětiček nakreslilo obrázek na téma, které si samo vybere. Může to být klidně i téma, které nás čeká až déle, nebo i téma, které už bylo. Ve fantazii se meze nekladou (a v počtu obrázků také ne) - můžete kreslit pastelkami, malovat temperkami, stříhát, lepit, zdobit - je to jen na Vás a vaší fantazii. Až se do školky vratíme a my věříme, že to bude brzy, uděláme si z vašich výkresů krásnou nástěnku u nás v šatně.

O všem podstatném Vás zde budeme i nadále informovat. Už se na Vás moc těšíme a určitě už brzy nashledanou. P. učitelky Lucka, Iva a Vendulka :)

BÁSNIČKY S POHYBEM:

MEDVÍDEK

Medvídek jde do školy, (pochodujeme na místě)

vzal si nové bačkory. (ohneme se a rukama se dotýkáme prstů u nohou)

Sluníčko se na něj směje, (ruce natahujeme od těla - naznačujeme paprsky)

pěkný den mu zrána přeje,

k tomu velkou jedničku (ukážeme paleček - jednička)

a pochvalu v deníčku. (hladíme se po tváři)

ZVÍŘÁTKA

Děti znáte zvířátka? (rukou svoláváme ostatní - pojďte sem)

Kočku, žabku, kuřátka?